top of page
Daniel Schulz (8).jpg

Daniel Hůlka

Po studiích operního zpěvu vyhrál Daniel Hůlka v roce 1995 konkurz na muzikál Dracula. Hlavní roli v něm hraje dodnes, má za sebou více než 1300 repríz. Vedle ikonické role Draculy se představil v titulních rolích mnoha dalších muzikálů. V roce 1998 zvítězil v kategorii zpěvák v soutěži Český slavík. Na milovanou operu však nikdy nezanevřel. Od roku 2006 byl sólistou Národního divadla – po boku Evy Urbanové se představil jako Přemysl ve Smetanově Libuši či v titulní roli Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle. V roce 2020 oznámil veřejnosti návrat do opery a nastudoval roli Vodníka ve Dvořákově Rusalce. V roce 2024 se publiku poprvé představil v komické roli dohazovače Kecala ve Smetanově Prodané nevěstě. 

72626.png
  • Facebook
  • Instagram

Daniel Hůlka v Opera lidem

Daniela Hůlku můžete vidět v následujících představeních a koncertech:

Rusalka (Vodník)

Prodaná nevěsta (Kecal)

koncert "Smetana a Dvořák v opeře"

galakoncert "Od opery k muzikálu"

Fotografie pro média a pořadatele ke stažení zde

Životopis

Od roku 1995 působil Daniel Hůlka v mnoha muzikálech, většinou v hlavních rolích, a byl rovněž činný na poli populární hudby. Nikdy však neopustil svoji milovanou operu.

Během svého úspěšného působení v muzikálech a populární hudbě, byl od roku 2006 sólistou operního souboru Národního divadla, kde vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanni, v roli Přemysla v opeře Libuše (společně s Evou Urbanovou) a v muzikálu The Angels.

V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album, které se stalo nejprodávanější nahrávkou roku. Získal za něj zlatou, platinovou a dvojplatinovou desku (více než 250 000 prodaných nosičů). Jeho diskografie čítá desítky hudebních nosičů v oblasti populární i klasické hudby.

V roce 1998 vyhrál zlatého Českého slavíka, nejprestižnější českou cenu populární hudby. Je držitelem mnoha ocenění. V roce 2016 získal Medaili Za zásluhy I. stupně v oblasti kultury, kterou v roce 2020 na protest proti prezidentovi ČR vrátil. V roce 2022 obdržel cenu Mistr zábavního umění, která je udělována legendám české kultury.

V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli, krále Brambase ve filmové pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku jej Svatý otec Jan Pavel II. pozval na osobní audienci do Vatikánu. Při té příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra pro 50 000 lidí.

Od roku 2017 intenzivně spolupracuje s vokálním koučem Vladimírem Chmelem. Od roku 2017 intenzivně spolupracuje s vokálním koučem Vladimírem Chmelem. V roce 2020 ohlásil veřejnosti návrat do opery a rozhodl se věnovat výhradně českému opernímu repertoáru. Nastudoval roli Vodníka ve Dvořákově Rusalce a tuto roli ztvárňuje v rámci projektu Opera lidem, který spoluzaložil, a rovněž v Severočeském divadle, kde kdysi jako mladý operní pěvec začínal.

 

V březnu 2024 se Daniel Hůlka představil v rámci projektu Opera lidem v komické roli dohazovače Kecala ve Smetanově Prodané nevěstě. 

Rozhovory, odkazy

Operu jsem nikdy nepřestal milovat, líčí Hůlka. Popsal přípravu na roli v Prodané nevěstě

rozhovor s Danielem Hůlkou o roli Kecala v Prodané nevěstě v pořadu Nový den na CNN Prima News, 23. 1. 2024

Barbora a Daniel Hůlkovi o projektu Opera lidem v Sama doma

Barbora a Daniel Hůlkovi hosty pořadu Sama doma, 30. 3. 2023

 

Daniel Hůlka ve Všechnopárty

Daniel Hůlka hostem oblíbeného televizního pořadu Karla Šípa, 27. 1. 2023

Daniel Hůlka o nemoci, která ho málem stála život, muzikálu Drákula a splněném snu o velké lásce

videorozhovor s Danielem Hůlkou v pořadu Face2Face, 19. 12. 2022

Velký návrat Daniela Hůlky, po letech si zazpíval v opeře: Jsem šťastný jako blecha

videoreportáž u příležitosti premiéry Rusalky v Severočeském divadle, 16. 4. 2022

Daniel Hůlka: Po premiéře Draculy to bylo jako v americkém filmu. Náhlá ztráta soukromí je krutá 

rozhovor s Danielem Hůlkou pro Intergram, 27. 10. 2021

Video

bottom of page