top of page

Vyšehradem po stopách českých velikánů

aneb Nebojte se opery!

Jedinečný kulturně-poznávací zážitek, který propojuje tematickou procházku Prahou a návštěvu operního představení. Tentokrát se vydáme na průzkum ikonického místa českých dějin, magického Vyšehradu.

Nechte se strhnout naším kulturním dědictvím a zažijte na vlastní kůži, že doba národního obrození má něco do sebe a že opera nemusí být nuda. Vhodné (nejen) pro rodiny s dětmi.

Procházka s Prodanou nevěstou_edited.jpg

Termín

1. 6. 2024 od 15:30

Sraz u Rotundy sv. Martina na Vyšehradě

 

Zážitkový program

Vyšehradem poutavě provádí spisovatelka, průvodkyně a milovnice Prahy Iva Petřinová, autorka oblíbené knižní série Hravých průvodců. Spolu s ní vyrazíte na cestu a dozvíte se zajímavosti o Vyšehradu a době národního obrození s důrazem na hudbu a českou kulturu. Společně se vydáte do parčíku se čtveřicí monumentálních sousoší J. V. Myslbeka, která představují postavy z českých pověstí, pokračovat budete k vyšehradské dominantě, Bazilice sv. Petra a Pavla. V závěru prohlídky si projdete vyšehradský hřbitov, na kterém odpočívá řada českých velikánů.

Během společné prohlídky se dozvíte informace mimo jiné o Bedřichu Smetanovi, kterému byl Vyšehrad velkou inspirací a který zde našel místo svého posledního odpočinku. V závěru dne můžete navštívit jeho nejslavnější operu, Prodanou nevěstu, přímo v srdci vyšehradských hradeb. Jde o představení, které vychází z tradičního pojetí a zároveň je citlivě přizpůsobeno současnému divákovi, včetně dětí.

Projekt Opera lidem, který za inscenací stojí, klade důraz na srozumitelnost, tradici a uměleckou kvalitu. Za zvuku známých melodií jako "Proč bychom se netěšili" nebo "Znám jednu dívku" zjistíte, že Smetanova hudba dokáže i v dnešní době vyvolat silné emoce a přinést nezapomenutelný zážitek. 

Praktické informace

Zážitek začíná v sobotu 1. června 2024 ve 15:30 hodin u Rotundy sv. Martina na Vyšehradě.

Konec zážitku s operou je cca v 21:30 (začátek představení v 19:00), bez návštěvy operního představení v cca 17:00.

Mezi koncem procházky a začátkem operního představení je prostor pro občerstvení, odpočinek apod. 

Diváci budou na Letní scénu Vyšehrad vpuštěni v 18 hodin. Na letní scéně je k dispozici stánek s nápoji (víno, nealkoholické nápoje).

Veškeré detailní praktické informace obdržíte e-mailem po uhrazení procházky

Ceník

Cena zážitku BEZ NÁVŠTĚVY OPERY 

V ceně je zahrnuta komentovaná procházka s průvodcem

Dítě/student/důchodce*: 200 Kč

Dospělý: 300 Kč

Dítě (do 18 let) + dospělý: 450 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti do 18 let): 850 Kč

Cena zážitku SE VSTUPENKOU NA OPERU PRODANÁ NEVĚSTA

V ceně je zahrnuta komentovaná procházka s průvodcem, program k představení, návštěva opery Prodaná nevěsta na Letní scéně Vyšehrad

 Dítě/student/důchodce*: 590 Kč

Dospělý: 990 Kč  

Dítě (do 18 let) + dospělý: 1490 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti do 18 let): 2190 Kč

*Uvedená sleva platí pro děti do 18 let, studenty s platným studentským průkazem do 26 let a důchodce od 65 let. Na začátku zážitkového programu budete vyzváni k předložení dokladů o nároku na slevu, prosím mějte je připraveny.

Zavázná rezervace zážitku

Pro závaznou rezervaci zážitku s povinností platby prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se vám a vyzveme vás k platbě převodem na účet do 48 hodin. Po obdržení platby vám zašleme potvrzení a veškeré informace na váš e-mail. Kapacita účastníků je omezena. V případě dotazů nás kontaktujte na info@operalidem.cz.

Pokud si přejete rezervovat zážitek v době kratší než je 48 hodin před jejím konáním, prosím volejte na telefonní číslo 776 603 001.

Dopřejete si zážitek s návštěvou operního představení?

* Povinné pole

** Pro vytvoření rezervace pro skupinu nad 10 osob nás prosím kontaktujte na info@operalidem.cz

Děkujeme vám za zájem. Budeme vás brzy kontaktovat.

Rusalka_Opocno42.jpg

Novinky od Opera lidem 

Chcete vědět o nových termínech procházek, koncertů a představení jako první? Chcete být informováni o levnějších vstupenkách? Zajímá vás, co nového chystáme? 

Děkujeme za váš zájem.

bottom of page