top of page

Po stopách Bedřicha Smetany

aneb Nebojte se opery!

Jedinečný kulturně-poznávací zážitek, který propojuje tematickou procházku Prahou, prohlídku muzeí a návštěvu operního představení. Nechte se strhnout naším kulturním dědictvím a zažijte na vlastní kůži, že Bedřich Smetana není ikonou české hudby nadarmo a že opera nemusí být nuda. Vhodné (nejen) pro rodiny s dětmi.

Procházka s Prodanou nevěstou (3)K.png

Termín

14. 4. 2024 od 13:30

Rádi byste si dopřáli tento typ zážitku, ale v termínu 14. 4. již nemůžete? Chystáme pro vás další termíny a témata.

Již nyní přijímáme rezervace na 21. 5. od 15:30 (Po stopách Antonína Dvořáka + Rusalka v Hlaholu) a 1. 6. od 16:00 (Po stopách hudebních velikánů + Prodaná nevěsta na Vyšehradě). Rezervujte si vámi vybraný termín již nyní prostřednictvím rezervačního formuláře, s podrobnostmi se vám brzy ozveme. Ceny jsou u všech procházek totožné (viz ceník níže). 

 

Zážitkový program

Dveře do světa národního obrození a života Bedřicha Smetany otevírá spisovatelka a průvodkyně Iva Petřinová, autorka oblíbené knižní série Hravých průvodců. Spolu s ní vyrazíte na cestu Prahou a dozvíte se zajímavosti o době, v níž Smetana tvořil. Nejprve společně navštívíte nevelké Muzeum Bedřicha Smetany s úchvatným výhledem na Karlův most, kde si budete moci prohlédnout kostýmy z operních inscenací, pustit ukázky ze Smetanova díla nebo třeba zasednout ke klavíru, u nějž hudební velikán tvořil.

Po prohlídce muzea budete pokračovat po Smetanových stopách. Neopomenete se zastavit u kavárny Slavia, Národního divadla či na Žofíně. Procházkou dorazíte až k Pražskému Hlaholu, významné secesní památce na vltavském nábřeží, která patří Zpěváckému spolku Hlahol, jehož býval Smetana sbormistrem. V nádherné stavbě architekta Fanty si vyzvednete "operní balíček", abyste se mohli ještě lépe naladit na nadcházející hudební zážitek. Pro děti budou připraveny pracovní listy se zábavnými úkoly. Následně vás bude čekat individuální volno (cca 45 - 60 minut), které můžete využít ke vstřebání dosavadních zážitků, odpočinku a občerstvení.

Vrchol dne se blíží. Přichází čas vstoupit vchodem střeženým bájným Fénixem opět do Hlaholu, kde jako by se zastavil čas. Můžete se pohodlně usadit přímo pod posledním velkým dílem Alfonse Muchy, lunetou s názvem Česká píseň. Ve vaší těsné blízkosti se odehraje "nejnárodnější" česká opera, kterou budete díky předchozí procházce vnímat s mnohem hlubším porozuměním. Komorní inscenace Prodané nevěsty v podání předních pěvců, kteří své role zpívají na jevištích tuzemských i zahraničních scén (Tereza Mátlová, Peter Berger, Daniel Hůlka, Vladimír Chmelo a další).

 

Projekt Opera lidem, který za inscenací stojí, klade důraz na srozumitelnost, tradici a uměleckou kvalitu. Za zvuku známých melodií jako "Proč bychom se netěšili" nebo "Znám jednu dívku" zjistíte, že Smetanova hudba dokáže i v dnešní době vyvolat silné emoce a přinést nezapomenutelný zážitek. 

Praktické informace

Zážitek začíná v neděli 14. dubna 2024 ve 13:30 hodin u sochy Bedřicha Smetany na Novotného lávce (tramvajová zastávka Karlovy lázně)

Konec zážitku s operou je cca v 19:15 (začátek představení v 17:00), bez opery cca v 16 hodin.

Veškeré detailní praktické informace obdržíte e-mailem po uhrazení procházky

Ceník

Cena zážitku BEZ NÁVŠTĚVY OPERY 

V ceně je zahrnuta komentovaná procházka s průvodcem, návštěva Muzea Bedřicha Smetany, návštěva Muzea Zpěváckého spolku Hlahol, drink ve foyer Spolkového domu Hlahol - prosecco/voda/džus, pracovní list pro děti

Dítě/student/důchodce*: 450 Kč

Dospělý: 590 Kč

Dítě (do 18 let) + dospělý: 790 Kč

Cena zážitku SE VSTUPENKOU NA OPERU PRODANÁ NEVĚSTA

V ceně je zahrnuta komentovaná procházka s průvodcem, návštěva Muzea Bedřicha Smetany, návštěva Muzea Zpěváckého spolku Hlahol, drink ve foyer Spolkového domu Hlahol - prosecco/voda/džus, pracovní list pro děti, program k představení, návštěva opery Prodaná nevěsta v Pražském Hlaholu

 Dítě/student/důchodce*: 1090 Kč

Dospělý: 1490 Kč  

1 dítě (do 18 let) + 1 dospělý: 1990 Kč

2 děti (do 18 let) + 1 dospělý: 2690 Kč  

1 dítě (do 18 let) + 2 dospělí: 2990 Kč

2 děti (do 18 let) + 2 dospělí: 3490 Kč  

*Uvedená sleva platí pro děti do 18 let, studenty s platným studentským průkazem do 26 let a důchodce od 65 let. Na začátku zážitkového programu budete vyzváni k předložení dokladů o nároku na slevu, prosím mějte je připraveny.

Zavázná rezervace zážitku

Pro závaznou rezervaci zážitku s povinností platby prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se vám a vyzveme vás k platbě převodem na účet do 48 hodin. Po obdržení platby vám zašleme potvrzení a veškeré informace na váš e-mail. Kapacita účastníků je omezena. V případě dotazů nás kontaktujte na info@operalidem.cz.

Rusalka_Opocno42.jpg

Novinky od Opera lidem 

Chcete vědět o nových termínech procházek, koncertů a představení jako první? Chcete být informováni o levnějších vstupenkách? Zajímá vás, co nového chystáme? 

bottom of page